najem.infoblog.cz

Pár cenných rad pro nájemníky bytů

Publikováno 29.08.2017 v 18:10 v kategorii PRONÁJEM, přečteno: 47x

Hledáte si nový podnájem? Pak si hlavně pořádně pročtěte podmínky nového bydlení. Jako nájemník máte svá práva stejně jako povinnosti a nemusíte si nechat líbit všechno. Zároveň to ale platí i obráceně. Hlavní je správně sepsat podnájemní smlouvu a především si ověřit všechny možné dostupné informace nejen o nemovitosti, ale i o majiteli. V podnájmu žije valná většina lidí. I když je hodně těch, kteří si stihli pořídit bydlení vlastní. Spousta lidí ale netuší, co vlastně v podnájemní smlouvě stvrdili svým podpisem.

Co je psáno, je dáno?
NájemŘíká se to, a proto je dobré přečíst celou smlouvu od začátku do konce. 

Jak majitele, tak podnájemníka ale zastřešuje občanský zákon, takže to není tak úplně pravda. 

Dejte si na to ale pozor, protože podvodníci jsou všude a bohužel nikdy nevíte, na koho narazíte.Zvlášť novější byty k pronájmu mívají různé majitele, málokdy je to soukromník. 

Většinou jde o developerské firmy, které takové byty pronajímají. Proto si zjistěte, že kdo je opravdovým majitelem vašeho bytu.

Kdy může zasáhnout majitel?

To, že máte podnájemní smlouvu a klíče ale neznamená, že nemůže majitel narušit váš klidný podnájem. Těchto důvodů je sice málo, ale existují. Úpravy v bytě, které jsou nezbytné z hlediska újmy na majetku.

Například výměna oken z důvodu zatékání do bytu. V tu chvíli je pronájem bytu Praha vedlejší. Stejně jako v případě, když změny nenaruší váš běžný režim, takže to pro vás nebude nepohodlné.

Na druhou stranu, pokud vám vzniknou komplikace např. v tom, že budete muset byt na chvíli opustit, je majitel povinen nahradit vám vaše výdaje.

Dobré vztahy dělají hodně

Ať se na to podíváte z jakéhokoliv hlediska, důležité je to, co je v lidech. Na tom stojí vše. V současné době je dost vyhledávaný také pronájem domů Praha. V tomto případě pak budete řešit dvakrát víc věcí, než u pronájmu bytu. Zase ale budete mít dostatek prostoru a také čas na své nejbližší.

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?