najem.infoblog.cz

Jarní generální úklid domácnosti

Publikováno 21.03.2016 v 13:01 v kategorii REALITY, přečteno: 35x

Kdo by trávil rád odpoledne s hadrem v ruce. Ale bohužel i tato povinnost nás na začátku jara čeká. Musí se umýt okna, vyčistit závěsy a zamést pavučiny. Generální úklid má mnoho podob a ani jedna není zábavná. Ale když se jde na to chytře, je to o mnoho rychlejší.

Pryč se starým a nepotřebným harampádím
ÚklidZnáte to taky. Všude se nám válí mnoho zbytečných věcí, které z nějakého důvodu odmítáme vyhodit. 

Jedná se o časopisy, staré knihy nebo svíčky. Tak zvaným lapačům prachu ale už dávno odzvonilo.

Nejenže jsou nemoderní, ale po nějakém čase začnou překážet. Pokud chcete, aby váš domov vypadal jako byty k pronájmu na propagačních fotografiích, je čas se zbavit všech nepotřebných krámů.

Vzpomeňte si na zapomenutá místa

Vzpomínáte si na dobu, kdy bylo vaše bydlení v inzerátech na pronájem domů Praha. Kriticky jste prolézali každý centimetr, abyste náhodou nepřistoupili na neseriózní nabídku.

Zkuste prolézat svůj domov se stejnou energií a uvidíte, že vytřete i dávno zapomenuté kouty pokoje a žádná pavučina nebude mít šanci.

Vyzbrojte se kbelíkem s vlažnou vodou, správným saponátem a rýžákem. Občas se vám totiž stane, že se špína nebude vzdávat tak často. Proto je potřeba použít trochu hrubé síly.

Utři prach

Prach je nejhorším nepřítelem pořádku milovných lidí. Usedá neustále a je potřeba jej utírat velice často. Přesto se nejednou stalo, že jste se červenaly jako rajče, když k vám přišla návštěva. Většinou se takové malé přešlapy stávají, když čekáte návštěvu pojišťovacího agenta nebo realitní rádce.

Můžete být klidní. Ostatně i oni jsou lidé a prach jim doma na nábytek usedá stejně rychle jako vám. Ale pokud vás prach tolik trápí nebo máte v rodině alergika, je dobré mít po ruce vlhčené ubrousky, které jsou na prach určené.

Nejenže vás ho zbaví, ale ještě vytvoří ochrannou vrstvu, která bude zamezovat přílišnému opětovnému usazování prachu.

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?